Linkek a témában:
Immunerősítő termékek
Ma már számos természetes alapú immunrendszer erősítő termék kapható a piacon, amelyeket a multi-vitamin.hu webáruházból is könnyedén beszerezhetünk. A búzafű termékek és a propolisz termékek segítségével igazán hatékonyan erősíthető az immunrendszer, így betegségek kialakulását előzhetjük meg.
Melyik a tíz legfőbb immunkárosító tényező?
Összeszedtük a tíz legfőbb immunrendszert károsító tényezőt, melyek figyelembe vételével Ön is sokat tehet a saját egészsége érdekében. Ugyanis immunrendszerünk felel azért, hogy ne betegedjünk meg, hogy sokáig minőségi életet élhessünk. Szó lesz a dohányzásról, az alvásról és a depresszióról is. Kutatási eredményekről is beszámolunk!
A terhesség immunogenomikai vonatkozásai
A terhesség alatt a magzat zavartalanul fejlődik egészen a szülés megindulásáig, annak ellenére, hogy az anyától genetikai és immunológiai szempontból eltér, ezért az anya immunrendszere idegenként ismeri fel. A magzat felerészben apai, az anya számára idegen antigéneket hordoz, így várható lenne, hogy az anyai immunrendszer megtámadja és elpusztítja a magzati szövetet.
Az őssejtek és az immunrendszer
Az őssejtek korlátlan ideig osztódó, nem specializálódott önmegújító sejtek, amelyek aszimmetrikus osztódás révén önmagukhoz hasonló sejteket és emellett elkötelezett utódsejteket hoznak létre. Az emlős egyedfejlődés korai embrionális szakaszában kialakuló embrionális őssejtek (embryonal stem - ES) a szervezet mintegy kétszáz különböző szövetének újraképzésére képesek.
Újjáépíthető az immunrendszer
Egy ausztrál kutatólaboratóriumban őssejtekből sikeresen tenyésztettek csecsemőmirigyet kísérleti egereknek. Az immunrendszer tengelyének cseréje a túlélést jelentheti az AIDS-es vagy rákos betegeknek.
Az immunrendszer legyõzheti a HIV-et
A francia kutatók egy vietnami kórházzal együttműködve kimutatták, hogy az emberi immunrendszer képes megállítani a HIV-1 vírusokat. A gond csak az, hogy az ellenállásról gondoskodó sejttípus nem mindenkinél ugyanolyan aktív.
Az immunológia története
A cikk célja vázlatosan bemutatni az immunrendszer működésének megismerése során elért legfontosabb eredményeket és megindokolni, mi vezetett az alap- és alkalmazott kutatások közötti "szakadék" kialakulásához. Ha a körülmények kedveznek és a kutatás feltételei biztosítottak, várható, hogy már az új évszázad első felében jelentős gyakorlati eredmények születnek az immunrendszer "kisiklott" működésével összefüggő betegségek gyógyításában.
Magyar Immunológiai Társaság
A Társaság célja az immunológia hazai fejlesztésének elősegítése, a szakág művelőinek összefogása, a tagok tudományos ismereteinek bővítése, szakmai képzettségük elmélyítése, és az immunológusok szakmai érdekeinek képviselete.
Megállíthatatlan antioxidáns folyam
Annak ellenére, hogy a tudományos eredmények még korántsem teljesek a szabadgyökök romboló tevékenysége, valamint a szív-, szem- ésbőrproblémák kapcsolatát illetően, az antioxidánsok továbbra is a legkeresettebb funkcionális élelmiszerek közé tartoznak. A tudomány számára még mindig sok kutatnivaló van az antioxidánsok területén.
Segítő baktériumaink pótlása
Amennyiben az Ön táplálkozása tökéletesen kiegyensúlyozott, nem fogyaszt készételeket, nem szed gyógyszereket, stresszmentes életet él, akkor önnek – elvileg – probiotikumra, mint étrendkiegészítőre, nincs szüksége. Napjainkban azonban naponta szembe kell néznünk a modern életvitel stresszhatásaival, melyeket a zaklatott életvitel, a környezet, illetve a helytelen, hiányos táplálkozás okoz.
Meghatározás
Az immunrendszer a szervezet védekező mechanizmusa, aminek fő feladata, hogy felismerje és eltávolítsa a szervezetbe kerülő idegen anyagokat (pl. baktériumokat vagy vírusokat). Az immunrendszer működése az immunitásban nyilvánul meg, ami védettséget jelent. A védekezési folyamatot (immunválaszt) kiváltó anyagok az antigének (immunogének), amire antitestek (immunoglobulinok) termelődnek.